Aktuality
31.3.2020

Přípravné kurzy

 

Vážení rodiče a uchazeči, 

omlouváme se za ukončení kurzu pouze distanční formou. Vzhledem k situaci se již nemůžeme sejít, tak Vám alespoň přejeme klidnou hlavu a hodně štěstí u přijímacích zkoušek.

 

Mgr. Srpová

Mgr. Krausová


25.3.2020

1) KMD

Pokud by se nekonalo 24. dubna představení v ND, uschovejte si vstupenky, bude možné jejich přerezervování.

 

2) Katalánsko 2020

Akce je přerezervována na říjen, pokud jste již uhradili doplatek 4450,- Kč a nechcete ho mít do té doby uložený na účtě zájezdu, obraťte se na paní hospodářku Renatu Královou a požádejte o jeho vrácení.

17.3. 2020

Přípravné kurzy

Milí žáci, 

na záložce Pro uchazeče Vám zasíláme obsah neodučených lekcí – teorii i procvičování. Správnost řešení nebudeme hodnotit, slouží k Vašim potřebám. Pevně věříme, že nám situace dovolí se před Vašimi zkouškami ještě setkat.

Mgr. Krausová

Mgr. Srpová

16.3. 2020

Přípravné kurzy

Vzhledem k nastalé situaci rušíme do odvolání prezenční výuku Přípravných kurzů. Obsah neodučených lekcí průběžně umístíme na našich webových stránkách v záložce Dokumenty pro uchazeče. Současně, zřejmě v souladu s instrukcemi vyučujících na ZŠ, doporučujeme:

  • sledování stránek prijimacky.cermat.cz (jednotná přijímací zkouška – testování)
  • pořady ČT vyprofilované pro žáky 9. tříd k jednotné přijímací zkoušce

Mgr. Jaroslava Krausová

16.3.2020

Z rozhodnutí vlády ČR je škola od 11. 03. 2020 uzavřena.

Provoz kanceláře školy bude částečně zajištěn v dopoledních hodinách pro neodkladné úřední záležitosti, nejlépe po dohodě na tel. č. 770 113 140. 

Pokud si žáci potřebují vyzvednout učivo ze své skříňky, učiní tak v úterý, nebo ve středu 17. – 18. 03. 2020 v dopoledních hodinách, po předchozí domluvě na tel. č. 770 177 204.

Aktuální informace najdete na webových stránkách www.soscl-ruzyne.cz

Webové stránky budou aktualizovány každý den v 15:00 hod.


16.3.2020

Informace ke školnímu zájezdu Katalánsko

Všichni účastníci jsou v současné situaci pojištěni na stornování, což činí 80% zálohy (možnost navrácení 2400,- Kč).

Škola upřednostňuje ve stávající situaci přerezervování zájezdu na školní rok 2020/21 – září/říjen, což by znamenalo převedení zálohy v plné výši. Pokud by se komukoliv termín nehodil, vyřeší se toto doplněním náhradníků.

Pokud by některý z účastníků nechtěl mít zálohu 3000,- Kč vloženou, může uplatnit storno. Škola zálohy nemůže vracet, protože jsou odeslány CK Monatour. Pojišťovací kartičky jsou u Mgr. Krausové. Prosím, ale vyčkejte do pominutí mimořádného stavu.

Doplatek 4450,- Kč neposílejte, pokud již byl uhrazen, je na účtu školy a paní hospodářka ho bude vracet. Termín oznámíme.

       Jakékoliv další dotazy – Mgr. Krausová

15.3.2020

Informace pro rodiče a žáky SOŠ CL

Dle nařízení Bezpečnostní rady státu budou až do odvolání uzavřeny školy v České republice. Protože nevíme, jak dlouho toto opatření bude platit, budou se žáci SOŠ CL vzdělávat prostřednictvím online komunikace s jednotlivými vyučujícími, kteří nastaví pro tuto mimořádnou situaci pravidla. V souvislosti s tímto opatřením je potřeba, aby žáci pravidelně kontrolovali e-maily, popř. jiná média, na kterých se s pedagogy domluví, plnili požadovaná zadání a komunikovali s jednotlivými vyučujícími. 

O ukončení uzavření školy vás budeme včas informovat.

Děkuji za pochopení.

Ing. Ludmila Turečková

ředitelka školy

Obědy

Do konce tohoto týdne (tj. do 13.3.) mají všichni žáci obědy ve školní jídelně stornované. Obědy na příští týden tj. od 16.3. si musí žáci nebo jejich zákonní zástupci zrušit sami.


Naše škola nabízí tyto studijní obory:

63-41-M/01 Ekonomika a podnikání, Obchodně provozní pracovník civilního letectví

Od školního roku 2009/2010 je nově otevřen tento obor se zaměřením v oblasti odbavování cestujících a odbavování letadel v letecké dopravě. Předmět praxe je od druhého ročníku zajištěn na letištních pracovištích za živého provozu a na dalších pracovištích týkajících se cestovního ruchu. Úzce spolupracujeme s Letištěm Praha, ČSA Handling, Menzies Aviation a s leteckými společnostmi, jako jsou například Smartwings, ČSA, KLM, AIR FRANCE, LUFTHANSA a další. Součástí výcviku je výuka airline systémů Amadeus a SITA DCS.


26-41-L/01 Mechanik elektrotechnik (ŠVP Avionik)

Návrh učebních dokumentů oboru zpracovala skupina našich pedagogů ve spolupráci s odborníky z praxe. Zaměření tohoto studijního oboru studentům umožní zvládnout základní prvky avionické výbavy letadla, zahrnující komunikační a radiové vybavení, sofistikované letecké přístroje a digitální technologie a zařízení především využívané k přenosu dat. Výsledná úroveň jejich znalostí a praktických dovedností plně vyhovuje standardům daných mezinárodními předpisy (JAR147/PART66).


23-45-L/02 Letecký mechanik

Obsah učiva oboru Letecký mechanik je každoročně aktualizován podle změn letadlového parku našich sociálních partnerů a je v souladu s předpisy JAR 66. Část předmětů vyučují odborníci z letiště, kteří přenášejí do výuky nejnovější poznatky z praxe. Odborný výcvik probíhá od 3. ročníku na letadlové technice školy (L-29 Delfín) a od 4. ročníku na vybraných pracovištích údržby a oprav letadel.

simulátor
 

simulátor Boeing 737NG

Naše škola nabízí výcvik
a provádění zkoušek podle

Part 147

Klikněte pro více informací a přihlášení.
Průzkum spokojenosti

Úřad pro civilní letectví ČR
nám udělil toto
Osvědčení a oprávnění

Thumbnail image for ~/_img/Osvedceni.jpg

studium na vysokých školách

naše škola podporuje
Projekt Řemeslo žije
 
© 2017-2018 SOŠ civilního letectví, Praha-Ruzyně e-mail: info@skolacivilniholetectvi.cz